plotinaoilsorb1.jpg
plotinaoilsorb4.jpg

Oilsorb tamm

Sõlm naftatoodete kinnipüüdmiseks heitvetest

Sõlm kujutab endast heitveekanali avatud lõiku, kuhu on paigaldatud reguleeritav tamm absorbendi ja absorbentpoomi OILSORB mugavaks kasutamiseks ning järgnevaks kokku kogumiseks, kui naftatooted on neisse absorbeerunud. Sõlme võib rajada mis tahes heitveekanalile või naftatooteid sisaldava heitveega torujuhtme lõigule.

Sõlme ehitus

Kanali 1 (vt joonist) süvendatud ja laiendatud faarvaatri kohale on paigaldatud sillad 2 ja 3 käsipuudega 4. Sillale 2 on heitvete poole monteeritud reguleeritav vahesein, mis koosneb juhikutest 5, tõsteplaadist 6 ja käepidemetega 8 tõstukitest 7. Kanali kohal olevale sillale 3 on monteeritud korvid 9 absorbendikottide jaoks. Sildade ees on väljak 10 naftatooteid sisaldava absorbendiga täidetud kottide kogumiseks ja autode juurdesõiduks.

Heitvete puhastamine

Tõstukitega 7 paigaldatakse plaadi 6 alumine äär heitvete pinnast allapoole. Sillalt 3 puistatakse absorbent OILSORB ühtlaselt heitvee pinnale. Absorbent ujub plaadini 6 ja moodustab keset kanalit justkui vaiba. Naftasaadused imenduvad heitvee pinnalt järk-järgult absorbenti, mis muutub seejuures tumedaks. Kui kogu absorbent on teatud kontsentratsioonini tumedaks muutunud, pannakse see käsitsi kilekottidesse või eemaldatakse vaakumpumbaga. Pärast kasutatud absorbendi eemaldamist asendatakse see uuega.

Sõlme parameetrid sõltuvad naftasaaduste kontsentratsioonist heitvetes ja absorbendi vahetamise optimaalsest režiimist. Sõlme töörežiimi kontrollitakse visuaalselt, jälgides absorbendi värvust ja plaadi 6 vee all asetsemise sügavust, kuid võimalik on ka paigaldada kontrollandurid, mis edastavad signaali puldile.

Tagasiside

Tel +372 5201817

E-mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kontakt

Ehitajate tee 7b

Kohtla-Järve 30328

Eesti Vabariik

Juriidilised andmed

Reg nr 10054959

KMKR nr EE100163290

Kasulik info